V polovině dubna (15.4.) se opětovně koná seminář Archeologia technica 33 v Technickém muzeu v Brně, jehož náplní je prezentace výsledků a případně i problémů spojených s archeologickými výzkumy technických a technologických zařízení, dokumentací a záchrannou průmyslového dědictví i praktickými experimenty prováděnými v rekonstrukcích starých výrobních zařízení. Kdo se o takováto témata zajímá, zajisté by na tomto semináři neměl chybět! Samozřejmě i příznivci recentní archeologie si přijdou na své. V současné době je již standardem prezentace minimálně jednoho příspěvku, který se věnuje industriální archeologii či stavebně-historickému průzkumu průmyslových podniků či průzkumu či výzkumu drobných technických zařízení (např. mlýnům).

 

Příjem příspěvků byl na jmenovanou akci uzavřen 4. 4., ovšem jako posluchač se může přihlásit každý i po tomto termínu. Účastnický poplatek činí 100,- Kč, pro studenty je však cena více než příznivá, a to 20,- Kč. Akce začíná v úterý 15. 4. v 9:30. Její ukončení bude známo s vyvěšením programu na níže uvedeném odkaze. Seminář se odbývá v příjemném prostředí posluchárny Technického muzea v Brně (Purkyňova ulice 105). Na jmenovanou akci se lze velmi snadno dostat z hlavního brněnského nádraží tramvají č. 12 – směr Technologický par, přičemž výstupní stanice se nazývá Technické muzeum.

Kontakt na organizátory: Mgr. Ondřej Merta / 541 421 426/721 079 258 / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Více informací. http://www.technicalmuseum.cz/seminare/seminar-archeologia-technica-33